Stoliki kawowe loft: dlaczego są tak popularne i jakie mają zalety?

Stolik kawowy loft to element, który znajduje się praktycznie w każdym salonie. Ma on dwie funkcje. Z jednej strony służy do odstawienia kubka, gazety lub książki, z drugiej strony jest elementem ozdobnym. Wybór właściwego stolika zależy od stylu, w jakim mamy urządzony salon i powinien pasować swoim wyglądem do reszty pomieszczenia. Od kilku lat niezwykle popularnym stylem, w jakim projektuje się domy i mieszkania, jest loft. Stoliki kawowe loft stworzone w tej estetyce będą świetnym dopełnieniem. 

Czym się wyróżniają stoliki kawowe w stylu loftowym?

Styl loftowy to przede wszystkim surowe i industrialne wnętrza, nawiązujące do starych fabryk. Meble, które do nich wstawiamy, są wykonane w materiałów, które również są wykorzystywane w przemyśle. Tak samo są projektowane i tworzone stoliki kawowe. Loft to styl, w którym znajdziemy przede wszystkim takie materiały jak:

stoliki kawowe loft
  •  aluminium
  • stal
  • drewno
  • szkło
  • kamień
  • beton

 Dzięki nim stoliki są nie tylko elementem designerskim, ale również charakteryzują się solidnością i trwałością. Ich prosta, geometryczna forma sprawia, że są eleganckim i uniwersalnym elementem wystroju wnętrza. Wykorzystane materiały sprawiają, że każdy stolik różni się od pozostałych. To powoduje, że każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny. 

Stoliki kawowe w stylu loft mogą posiadać dodatkowe półki, możesz sprawdzić na sfmeble.pl jak wyglądają. Dzięki czemu zyskujemy dodatkowe możliwości aranżacji wnętrza. Mniejsze egzemplarze świetnie będą pasować jako stolik pod kwiaty. 

Czy stoliki kawowe w stylu loft są tylko do wnętrza industrialnego?

Dzięki swojej prostocie i uniwersalnym materiałom stoliki kawowe loft można bez problemu dopasować do dowolnego pomieszczenia. Również zaprojektowanego w zupełnie innej stylistyce. Z powodzeniem takie stoliki można wykorzystać również we wnętrzach komercyjnych, takich jak biura lub kawiarnie. Mnogość form i atrakcyjny, minimalistyczny wygląd sprawia, że każdy znajdzie stolik pasujący do dowolnego wnętrza. 

Każdy znajdzie coś dla siebie

Uniwersalność stolików kawowych loft pozwala na wykorzystanie ich zarówno w domowym salonie, jak i w przestrzeni komercyjnej. To oraz ich funkcjonalność i atrakcyjny design sprawia, że są one coraz popularniejsze wśród osób ceniących jakość i niebanalną stylistykę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *