Lampa wisząca czarna – jak ją dobrać?

Szukając oświetlenia do wnętrza domu, warto zwrócić uwagę nie tylko na kwestie praktyczne i samą jakość oświetlenia, choć jest to niewątpliwie niezwykle istotne zagadnienie, ale i na walory estetyczne. Wybierając wystrój i styl danego pomieszczenia, dobrze jest zwrócić też uwagę na to jak wygląd lampy będzie korespondował z resztą pokoju. Jednak pojawia się pytanie. Co zrobić, jeśli nie wiadomo jaką lampę wybrać? Rozwiązaniem może okazać się lampa wisząca czarna. Dlaczego właśnie ta?

Lampa wisząca czarna – uniwersalne rozwiązanie?

Na rynku istnieją niezliczone ilości różnych wariantów kolorystycznych lamp czy żyrandoli. Białe, szare, kryształowe, tęczowe. Wszystko zależy od preferencji kupującego. Są również lampy wiszące czarne. Co wyróżnia je od pozostałych? 

 Uniwersalność – kolor czarny jest bardzo uniwersalny. Można zaryzykować tezę, że czarne elementy w pomieszczeniu są jak jeansy – niezależnie co do nich się dobierze, będzie wyglądać to dobrze. Czarny to klasyczny kolor, który świetnie komponuje się ze swoimi odcieniami, z ciemnymi szarościami, z kontrastującym kolorem białym czy złotym. Niezależnie od wybranego połączenia, dobrze dobrana lampa wisząca czarna, będzie świetnym urozmaiceniem zdecydowanej większości wnętrz. Ponadto, nawet jeśli okaże się, że w międzyczasie zaplanowany będzie remont, jej uniwersalność może sprawić, że wymiana lampy nie będzie potrzebna.

lampa wisząca czarna

Jak dobrać dodatki do czarnej lampy?

Mało odkrywcze będzie stwierdzenie, że na pewno czarne dodatki sprawdzą się dobrze. Nie należy jednak przesadzać. Czarny kolor, jeśli będzie go w nadmiarze w pomieszczeniu, może je optycznie pomniejszyć. Szczególnie jest to widoczne jeśli ściany są pomalowane na ten kolor. Nie należy więc przesadzać. Jeśli jednak nie czarny, to jakie jeszcze kolory będą dobrym uzupełnieniem czarnej lampy wiszącej?

  • złoty
  • biały
  • szary
  • ciemno szary
  • kolor ciemnego drewna

Dzięki dobraniu odpowiednich dodatków, ram luster, dywanów, zasłon etc., sprawimy, że pomieszczenie będzie jednolite, a jednocześnie charakterystyczne w swoim wyglądzie i stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *