Lampa podłogowa jako element wyposażenia nowoczesnego salonu

Podczas aranżacji salonu największą uwagę zwraca się na kolory ścian, a także rodzaj mebli. Tymczasem niezwykle istotne znaczenie ma także sposób oświetlenia pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku źródeł światła. Jedno z nich powinno równomiernie rozświetlać cały pokój, pozostałe mogą mieć charakter punktowy. 

Popularne rodzaje lamp podłogowych

Lampy, które kładzie się na podłodze, cieszyły się dużą popularnością w latach 60-tych XX wieku. Obecnie tego rodzaju konstrukcje znów wracają do łask w nowoczesnej formie. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli wykonanych z różnych materiałów. Najbardziej uniwersalny charakter ma stalowa lub mosiężna lampa podłogowa, której klosz umieszczony jest na długim stojaku z szeroką podstawą.

lampa podłogowa

W nowoczesnych wnętrzach urządzonych w minimalistycznym bądź industrialnym stylu świetnie sprawdzi się model wyposażony w czarny, surowy klosz zamocowany na cienkim, wygiętym w łuk stojaku pomalowanym proszkowo na ten sam kolor. Ciekawym rozwiązaniem są także drewniane stojące lampy zbudowane z dwóch połączonych ze sobą kawałków drewna. 

Jakie zalety ma lampa podłogowa

Nowoczesna lampa podłogowa to produkt niezwykle estetyczny i praktyczny. Szczególnie funkcjonalne są modele wyposażone w ramię o regulowanym położeniu. Dzięki temu każdy może dostosować sposób padania światła do własnych potrzeb. Zapalenie żarówki o ciepłej barwie podczas jesiennej lub zimowej słoty tworzy w salonie niezwykle przyjemny nastrój. Punktowo padające światło może być z powodzeniem wykorzystywane podczas czytania książek i czasopism na fotelu lub kanapie. Wiele współczesnych lamp podłogowych wyróżnia się oryginalnym designerskim kształtem. To sprawia, że skutecznie przykuwają uwagę obserwatorów i z powodzeniem pełnią funkcję dekoracyjną. Zaletą tego rodzaju konstrukcji jest także ich mobilność. Dzięki temu, że lampa nie jest na stałe przytwierdzona do podłogi, z łatwością można ją przenieść w inne miejsce, zmieniając w ten sposób wystrój salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *