Hokery – idealne rozwiązanie do nowoczesnej kuchni

Ostatnimi czasy ogromną popularność zdobyły hokery, czyli wysokie stołki, które pierwotnie wykorzystywane były wyłącznie w barach. Charakteryzują się one wysokością plasującą się zazwyczaj w przedziale między 74, a 81 centymetrów i świetnie pasują do nowoczesnej kuchni czy jadalni. Ich cechą wyróżniającą są nogi, które rozchylają się ku dołowi, co gwarantuje stabilność całej konstrukcji, a poziome łączniki łączące dolną część mebla z powodzeniem mogą pełnić rolę podnóżków. 

Idealne hokery do Twojego mieszkania

Dobranie odpowiednich mebli, jakimi są hokery, do konkretnego mieszkania w dużej mierze zależy od wysokości wyspy bądź barku, przy których te mają zostać umiejscowione. Niektóre hokery, takie jak na stronie http://www.sfmeble.pl/c/hokery-do-jadalni, posiadają oparcia oraz mechanizm obrotowy, co w zależności od aranżacji i przeznaczenia może jeszcze bardziej podnieść komfort ich użytkowania. Dość uniwersalnym rozwiązaniem są te modele, które posiadają mechanizm regulowanej wysokości, przez co można je łatwo dopasować do wielkości danego mebla.

hoker

Ważnym czynnikiem jest dobór odpowiednio dużego i wyprofilowanego siedziska, a także sposób, w jaki zamocowane są podnóżki. Jeżeli na hokerze goście bądź domownicy mają przesiadywać przez dłuższy czas, to powinien on być tapicerowany i posiadać oparcie oraz podłokietniki. Istotną kwestią jest także dobranie właściwej odległości między siedziskiem, a blatem, która powinna wynosić między 20, a 30 centymetrów.

Rodzaje hokerów w zależności od aranżacji

Nowoczesne i zyskujące na popularności meble, jakimi są hokery z pewnością sprawdzą się w większości nowoczesnych aranżacji mieszkań, jednak niektóre sklepowe modele mogą także świetnie pasować do klasycznych wnętrz. Wybierając hoker możemy zdecydować się na wybór pomiędzy drewnianymi bądź stalowymi nóżkami oraz dokonać decyzji, czy siedzisko ma być tapicerowane, czy też wykonane z tworzywa sztucznego bądź metalu. Z całą pewnością mnogość dostępnych modeli sprawi, że kreatywne osoby z łatwością dobiorą odpowiedni rodzaj hokerówdo swojego pomysłu na wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *