Czym kierować się przy wyborze sofy do salonu?

Sofa to podstawowy element wyposażenia każdego salonu. Duża ilość dostępnych produktów sprawia, że znalezienie idealnego mebla nie jest zadaniem łatwym. Większość osób przy zakupie kieruje się głównie wyglądem, zapominając o funkcjonalności. To błąd, który może wpłynąć na komfort korzystania z sofy. 

Rozmiar i funkcjonalność

sofa 2 osobowa rozkładana

Jednym z najważniejszych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę, jest rozmiar. W sklepach meblowych tj. SFMEBLE znaleźć można m.in. sofy jednoosobowe, które sprawdzą się w kawalerkach i niewielkich mieszkaniach. Najbardziej uniwersalna i funkcjonalna wydaje się sofa 2 osobowa rozkładana, którą w razie potrzeby można zamienić w przestronne i wygodne łózko. Większe modele przeznaczone dla trzech lub czterech osób znakomicie sprawdzają się w dużych salonach i skutecznie wypełniają dostępną przestrzeń. Przy wyborze sofy, należy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego systemu rozkładania. Obecnie największą popularnością cieszą się systemy DL, w których równą powierzchnię do spania uzyskuje się poprzez wysunięcie siedziska i złożenie oparcia. W sprzedaży dostępne są również meble z belgijskim lub włoskim systemem rozkładania.

Komfortowa i efektowna sofa 2 osobowa rozkładana

W związku z tym, że najchętniej wybierane są sofy 2 osobowe rozkładane, warto poświęcić im więcej uwagi. Na komfort i wygląd mebla w istotny sposób wpływa rodzaj zastosowanego materiału wykończeniowego. Za najbardziej luksusowy materiał uznawana jest naturalna skóra. Alternatywnym i tańszym rozwiązaniem będzie skóra syntetyczna. Niestety tego rodzaju materiały wymagają regularnej konserwacji, w przeciwnym wypadku mogą pękać i tracić swój efektowny wygląd. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się sofy tapicerowane. Duża ilość dostępnych tekstyliów daje możliwość tworzenia ciekawych i różnorodnych aranżacji. Odpowiednie zestawienie kolorów, wzorów i tkanin pozwala uzyskać niebanalny efekt. Dzięki niemu mebel będzie z powodzeniem pełnił funkcję dekoracyjną w salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *