Czy narożniki modułowe sprawdzają się wszędzie?

Narożniki modułowe to nowoczesne meble złożone z elementów, których połączenie nierzadko można konfigurować, czyli zmieniać ich położenie względem siebie. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne, ale czy narożniki są przez to pozbawione wad? Czy wszystkie narożniki mają takie same funkcje i czy narożnik modułowy sprawdzi się w każdym typie pomieszczenia?

Narożnik modułowy – co to?

Już sama nazwa mówi, że narożnik modułowy nie jest meblem jednoczęściowym, ale składa się przynajmniej  z części dwóch. W rzeczywistości jest ich więcej, często łączonych ze sobą za pomocą metalowych wsuwek albo niełączonych wcale, ale swobodnie przesuwanych i ustawianych w niemalże dowolnych konfiguracjach. Im więcej modułów, czyli elementów, tym łatwiejsze dopasowanie narożnika do własnych potrzeb, jak i wielkości danego pomieszczenia. Nierzadko jeden mebel można uformować w niewielką łamaną kanapę lub w mebel wypoczynkowy w kształcie litery „L” lub „U”. Przy tym systemy najbardziej rozbudowane pozwalają tworzyć również zbiory mebli, jak np. kanapę z pufem pod nogi. 

Narożniki modułowe – zastosowanie

narożnik modułowy

Przede wszystkim narożniki modułowe pozwalają na większą elastyczność w zakresie aranżacji wnętrza. Raz zakupiona kanapa pozostanie kanapą, narożnik modułowy już niekoniecznie. Mając do dyspozycji elementy, które można ze sobą zestawiać w jeden duży albo dwa i więcej mebli mniejszych, można taki narożnik dowolnie dopasować do wnętrza. W przypadku kanap mogą być one za duże albo za małe i zagracać albo pozostawiać pustkę w pomieszczeniu. Tymczasem narożniki modułowe można w pomieszczeniu ustawić jako główny akcent albo po wnętrzu rozprowadzić, nie powodując efektu zbytniego nasycenia.

Niestety, ale narożniki modułowe mogą mieć również wady. Jedną z częstszych jest brak mechanizmu rozkładania, przez co w niewielkim mieszkanku mebel nie znajdzie zastosowania. W dużych domach nie jest to problemem, ale w małych każda przestrzeń się liczy i mebel spełniający funkcję kanapy powinien umożliwiać ukrycie w nim pościeli oraz swobodny sen. Prawdą jest również, że dużo modułów jest zaletą, ale tylko dla dużych pomieszczeń. W małych pomieszczeniach duży narożnik się po prostu nie zmieści. Można natomiast śmiało zainstalować w takim pomieszczeniu mały narożnik w kształcie litery „L”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *