Urlop z dziećmi w Bystrzycy Kłodzkiej

Wybierając się na urlop czy na wakacje z dziećmi, często zastanawiamy się jakie miejsce wybrać, żeby nasze pociechy się nie nudziły. Jednocześnie chcemy uniknąć hałaśliwych miejsc, w których wypoczynek do najprzyjemniejszych nie należy. Dobrą propozycją jest odwiedzenie Bystrzycy Kłodzkiej. Jest to stare miasto położone nad Nysą Kłodzką w województwie dolnośląskim. Tutaj naprawdę można znaleźć wszystko. Pospacerować po okolicznych górach, zejść głęboko pod ziemię, zachwycić się wodospadami, ochłodzić się w chłodnym potoku, skosztować leczniczych wód mineralnych, a nawet odwiedzić przerażającą niektórych kaplicę wypełnioną ludzkimi czaszkami.

W jednym mieście i w jego okolicach czeka nas tyle atrakcji, że potrzeba przynajmniej tygodnia, żeby to wszystko zobaczyć. Planowanie podróży zazwyczaj zaczynamy od rezerwacji noclegu. Baza noclegowa Bystrzycy Kłodzkiej zapewnia dobre warunki lokalowe nawet dla najbardziej wybrednych turystów. Do wyboru mamy noclegi w hotelach, pensjonatach, apartamentach, gospodarstwach agroturystycznych i schroniskach (wejdź na: meteor-turystyka.pl). Nie brakuje też pól namiotowych i kempingów wyposażonych w pełne węzły sanitarne.

Dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, ciekawym miejscem jest Ogród Bajek w Międzygórzu. Jego historia jest dość długa, ponieważ pierwsze figury powstały już po pierwszej wojnie światowej. Były to proste figurki wykonane z korzeni drzew, liści, z kory i z patyków. Przez całe lata kolekcja powiększała się i dzisiaj w ogrodzie znajdziemy postacie z przeróżnych bajek, również z zagranicznych. Jest Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, Kot w Butach, a nawet Gargamel – postrach Smerfów.

Innym pomysłem na spędzenie wolnego czasu jest zwiedzenie jedynego w Polsce Muzeum Filumenistycznego. Zobaczyć tutaj można kolekcję związaną z wykorzystywaniem ognia. Są tu różne zapalniczki, opakowania po zapałkach i inne przedmioty. W muzeum odbywają się ciekawe pokazy i wykłady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>