Sposoby na Jurę Krakowsko-Częstochowską

Jura Krakowsko-Częstochowska [➮https://pl.wikipedia.org/wiki/Wy%C5%BCyna_Krakowsko-Cz%C4%99stochowska] jest regionem, który najwygodniej zwiedza się z użyciem własnego samochodu. My jednak mamy dziś kilka propozycji, które pomogą urozmaicić Wam pobyt w tym miejscu. Dzięki temu Wasz samochód będzie mógł odpocząć na parkingu, a Wy będziecie mogli przeżyć moc niezapomnianych przygód. Zapraszamy do lektury!

WYCIECZKI ROWEROWE To jeden z najlepszych sposobów zwiedzania Jury. Możemy wtedy zobaczyć bardzo wiele miejsc w ciągu jednego dnia i przy niewielkim wysiłku. Na tym terenie znajduje się bardzo dużo wypożyczalni rowerów, jeśli więc nie macie swojego sprzętu, nie będzie to przeszkodą. Warto wybrać się na taką wycieczką pod opieką przewodnika – dzięki temu jeszcze lepiej będziemy mogli poznać Jurę i zachwycić się jej pięknem.

PRZEJAŻDŻKI KONNE To kolejny sposób na aktywne spędzenie czasu na Jurze. W wielu miejscowościach znajdują się stadniny, które oferują przejażdżki z przewodnikiem właśnie konno. Jest to jednak opcja przeznaczona dla osób, które miały już styczność z tym sportem.

GÓRSKIE WSPINACZKI To coś dla osób, które lubią poczuć adrenalinę. Jura jest znana z tego, że w okolicy znajduje się bardzo wiele miejsc idealnych dla amatorów wspinaczek. Jeśli jesteście początkujący lub nie mieliście nigdy styczności z tym sportem, możecie skorzystać z usług firm, które zajmują się wypożyczaniem sprzętu i nauką wspinaczki.

SPŁYWY KAJAKOWE Jeżeli nigdy nie mieliście jeszcze przyjemności płynąć kajakiem, to jest to idealne miejsce, aby spróbować swoich sił na wodzie. Na pewno będzie to niezapomniana przygoda, a moc wrażeń i adrenalinę zapamiętacie na długo. Spływy kajakowe są organizowane przez profesjonalne firmy – dzięki temu nie musimy martwić się o nasze bezpieczeństwo. Do wyboru mamy bardzo wiele tras – od bardzo łatwych (idealnych dla osób początkujących) po nieco trudniejsze (przeznaczone dla osób, które są już z kajakami obyte). Decydując się na taki spływ, otrzymujemy od organizatorów cały niezbędny sprzęt i opiekę przewodnika i instruktora. Warto więc zdecydować się na taką atrakcję i zobaczyć, jak wygląda Jura Krakowsko-Częstochowska z perspektywy rzeki.

DŁUGIE SPACERY Jeżeli nie zainteresowała Was żadna z powyższych aktywności, to możecie zwiedzić Jurę na własnych nogach. Weźcie wtedy ze sobą parę kijków – na pewno się przydadzą podczas wspinaczek. Bądźcie jednak przygotowani na przejście kilku kilometrów – otaczające widoki i ruiny zamków na pewno wynagrodzą włożony przez Was wysiłek.

Jak widać Jura Krakowsko-Częstochowska oferuje nam bardzo wiele pomysłów na jej zwiedzanie. Warto więc zostać tu na dłużej, abyśmy mogli spróbować ich wszystkich. Baza noclegowa jest tu niezwykle bogata, a pobyt na Jurze będzie dla czystą przyjemnością, przepełnioną różnego rodzaju atrakcjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>