Oaza Bałtyku – Białogóra

Białogóra to piękna nadbałtycka miejscowość typowo letniskowa w województwie pomorskim, leży pomiędzy Jastrzębią Górą a Łebą. Jej największym atutem jest niewątpliwie spokój, cisza i piękne, szerokie, czyste plaże – dzięki tym elementom jest to miejscowość nazywana również oazą Bałtyku. Nie ma tu tłumów ludzi, hałasu i pogoni za czasem, jest to miejsce idealne do rodzinnego wypadu, zrelaksowania się, uspokojenia, miłego spędzenia czasu w ciszy i spokoju. Malownicze wydmy i sosnowe lasy zachęcają do spacerów oraz zwiedzania okolicznych terenów, również aby dojść na plażę trzeba przejść około 1,5 kilometra, gdyż Białogóra nie jest położona bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim, a właśnie nieco dalej, lecz idealnie doprowadzone po linii prostej dwie drogi ułatwiają dotarcie na plażę, jedna to typowa droga asfaltowa, którą można przebyć bryczką lub rowerem, a druga prowadzi okolicznymi lasami i łatwiej będzie ją przebyć po prostu na piechotę.

Po nieco męczącej podróży odpoczynek na plaży będzie znacznie przyjemniejszy. Nie jest to typowy kurort nadbałtycki, jest tu dużo spokojniej, a na plaży jest dużo miejsca, dzięki temu, że jest ona szeroka i dość długa. Każdy znajdzie skrawek plaży dla siebie.

Na stałe w krajobraz miasta wpisał się już kościół, który widać praktycznie z każdego miejsca w Białogórze. Budowla z czerwonym dachem wyróżnia się na tle niskiej zabudowy miejskiej. Jednak największą atrakcją Białogóry i faktem, dla którego jest to miejscowość najczęściej odwiedzana jest to, że znajduje się tu duża stadnina koni wraz ze znakomicie rozbudowaną infrastrukturą – ogromnym hotelem, restauracją, a nawet mini zoo. Jest to znakomite miejsce, aby spędzić tak zwane wakacje w siodle, przyjeżdża tu corocznie wiele młodzieży, ale również osób dorosłych.

Oprócz tego w Białogórze znajdziemy typowe wakacyjne atrakcje, takie jak minigolf, paintball, a dla dzieci place zabaw i parki rozrywki z dmuchanymi zamkami, zjeżdżalniami czy basenami pełnymi piłeczek. Dodatkowo dla młodzieży są przygotowane gokarty, a dla całych rodzin warto polecić wypożyczalnie rowerów, gdyż jest to idealna okolica do jazdy na dwóch kółkach.

Atut tego miejsce stanowi na pewno baza noclegowa. Białogóra ma ją świetnie rozwiniętą i oprócz hotelu przy stadninie koni znajdziemy wiele innych ośrodków wypoczynkowych. Białogórskie noclegi naprawdę stoją na najwyższym poziomie, a dzięki nie aż tak dużej popularności tego miejsca i spokojowi, jaki tu panuje ceny są zrównoważone i na pewno niższe niż w okolicznych ośrodkach turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>