Morski charakter Łeby

Wybierając się na wakacje nad morze mamy szeroki wybór nadmorskich miejscowości. Każda zachęca turystów do przybycia przeróżnymi atrakcjami, jedną z najbardziej popularnych miejscowości nad Morzem Bałtyckim jest Łeba, co roku odwiedzana jest przez grono turystów, dzięki czemu powstała tu doskonała baza noclegowa. Rozwinęła się turystyka, a także pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, kurorty i wiele innych rodzajów noclegów. Szeroka różnorodność sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie w zależności od potrzeb oraz możliwości.

W Łebie jest kilka miejsc, które znajdują się na liście obowiązkowych, które trzeba odwiedzić. Pierwszym z nich jest najstarszy dom w Łebie, który stoi przy ulicy Kościuszki. Kolejnym jest zabytkowy kościół, który powstał z elementów rozebranego kościoła zasypanego przez wydmy w 1570 roku. Warto również wejść do środka, aby zobaczyć namalowany przez Maxa Pechsteina Matki Boskiej. Ciekawym miejscem jest także budynek hotelu Neptun, który przypomina średniowieczny zamek, znajduje się o tuż przy morzu na skarpie. Jego usytuowanie sprawia, że miejsce jest tajemnicze.

Najciekawszą trasą spacerową jest falochron powstały w 2000 roku ze względu na bezpieczeństwo, na końcu tej trasy stoi 16-metrowa konstrukcja krzyża, która została wybudowana ku pamięci tym, co nie wrócili z morza. Port rybacki to element podstawowy każdego miasta rybackiego, wzdłuż powstała promenada, która jest idealnym miejscem na popołudniowy spacer, podczas którego możemy odwiedzić domki rybackie pochodzące z XIX wieku oraz zjeść obiad i spróbować regionalnej kuchni.

Łeba słynie z dostępu do wody z trzech stron, oprócz morza ma dostęp do dwóch jezior, Łebska oraz Sarbska, warto odwiedzić te dwa miejsca. Kolejnym atrakcyjnym pod względem przyrodniczym miejscem jest Słowiński Park Narodowy, gdzie możemy podziwiać przepiękne ruchome wydmy oraz charakterystyczną dla niej roślinność.

Łeba to nie tylko przepiękna plaża oraz Morze Bałtyckie, oczywiście to niezwykły atut tego miejsca, jednak należy pamiętać, aby poznać miasto i okolicę z każdej strony. Szukając noclegów pod linkiem: , wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „noclegi Łeba” i bez trudu i problemu znajdziemy odpowiednie miejsce. Przy okazji szukania noclegu możemy wyszukać wiele ciekawych miejsc, atrakcji turystycznych i zabytków, które koniecznie należy odwiedzić podczas pobytu w Łebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>