Miejsce dla każdego: Bielsko-Biała

W województwie śląskim, a dokładnie w jego południowej części znajduje się ważne dla tego regionu miasto Bielsko-Biała. Jest to miejsce, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Zarówno miłośnik aktywnego wypoczynku, kultury, sztuki oraz osoby szukające kontaktu z naturą. Popularne tutaj zabytki świadczą o bogatej historii i kulturze tego miejsca. Jego historia zaczęła się już w trzynastym wieku, kiedy powstała tu osada rzemieślnicza. Dziś jej pozostałością jest Dom Tkacza. To miejsce, gdzie spróbowano odtworzyć dawne życie tutejszych rzemieślników. Można oglądać przedmioty ich użytku codziennego, odzież, narzędzia pracy, a także inne liczne eksponaty, będące ciekawą lekcją historii. Warto tu zabrać dzieci w wieku szkolnym i młodzież. Wycieczka w takie miejsce z pewnością będzie ciekawsza, niż lekcja historii wyczytana ze szkolnego podręcznika.

Kolejnym ważnym miejscem w Bielsku-Białej jest ratusz. Prowadzą do niego kamienne uliczki usiane malowniczymi kamienicami, które zdobią panoramę miasta. W ratuszu znajdują się dziś ważne instytucje urzędowe w mieście, a jego architektura zachwyci nawet najbardziej wymagających. Warto także odwiedzić Zamek Książąt Sułkowskich. To niesamowita budowla, przykład niezwykłej architektury tego regionu. Jest dość charakterystyczna. W centrum miasta znajduje się także stary browar, gdzie produkowane jest piwo marcowe według starych receptur. Można go tu skosztować, oglądając przy tym sposoby produkcji. Jest także stara winiarnia, w której prezentują się nie tylko regionalne wina, ale także trunki z całego świata.

Baza noclegowa jest tu dość oblegana, zwłaszcza w sezonie letnim i zimowym, kiedy największą atrakcją stają się tu walory naturalne. Zimą kwitną zabawy na śniegu. Przygotowywane są liczne stoki narciarskie i trasy zjazdowe, które przyciągają licznie turystów. Latem natomiast królują szlaki wycieczkowe po okolicznych szczytach. Ukształtowanie terenu jest dość zróżnicowane. Występują góry, pagórki, doliny, które na dobre wpisały się w malowniczy krajobraz Bielska-Białej. Miejskie noclegi to przede wszystkim pensjonaty i kwatery prywatne, gdzie w komfortowych warunkach można odpocząć po dniach pełnych atrakcji. Dobrze rozwinęły się tu także punkty usługowe i gastronomiczne, dzięki czemu pobyt tu jest jeszcze przyjemniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>