Kajaki w Okunince

Okuninka od lat działa jako baza noclegowa (Okuninka – http://meteor-turystyka.pl) dla turystów, znajduje się tu mnóstwo propozycji noclegów, od namiotów po ekskluzywne hotele. To mała letniskowa miejscowość na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Położona jest nad Jeziorem Białym, w okolicy jednak znajdują się również mniejsze jeziora takie jak Lipiec, Święte, Rogoźne i Czarne. Atutem Jeziora Białego jest czystość ze względu na dno, które jest twarde i piaszczyste zalicza się je do I klasy czystości. W pobliżu znajdują się również dwie rzeki, Bug i Włodawka, tam turyści chętnie korzystają z możliwości pływania kajakami.

Rzeka Bug to idealne miejsce na trasy kajakowe, jest ich tu kilka, taka wycieczka kajakiem to świetna alternatywa dla osób, które chcą odpocząć od gwaru, który panuje na plaży nad jeziorem. Pierwsza trasa mierzy 22 kilometry, a przepłynięcie jej zajmuje około 4 do 5 godzin, początek trasy znajduje się w Wołczynach. Tam płynie się w sąsiedztwie Szackiego Parku Narodowego po stronie ukraińskiej, zaś po stronie polskiej znajduje się Sobiborski Park Krajobrazowy. To wspaniałe przeżycie dla dużych i małych, ze względu na bliskie obcowanie z fauną i florą, takie wspomnienia pozostają na zawsze. Bardzo prawdopodobne jest, że spotkamy liczne gatunki ptaków między innymi czaplę siwą, zimorodka, kaczki, czy jaskółkę brzegówkę. Trasa druga jest dłuższa o 10 kilometrów i wiąże się z dłuższym czasem, zajmuje od 6 do 7 godzin. W taką podróż musimy przygotować prowiant w plecak, jakże przyjemnie jest zjeść nad wodą lub na wodzie. Ta trasa prowadzi przez Zbereże, Wołczyny, Dubnik, i Włodawę. Jest dość wymagająca, ze względu na jej długość, dlatego musimy się przygotować fizycznie i psychicznie na taką wyprawę, na pewno jednak nie będziemy żałować, natura odpłaci się pięknymi widokami i wspaniałym powietrzem. Spływy po Włodawce są zdecydowanie krótsze, po 14, 15 kilometrów, warto jednak wybrać się na taki spływ przy wysokim poziomie wody, abyśmy nie musieli pchać swojego kajaku. Te trasy są idealne, aby zabrać dzieci i pokazać im jakim wspaniałym sportem jest pływanie kajakiem.

Okuninka jako baza noclegowa i miejsce odpoczynku doskonale się sprawdza. Miejscowość oferuje nam nocleg, dostęp do jeziora oraz okolicznych atrakcji. Kajaki to świetne rozwiązanie dla osób, które pragną się wyciszyć i być blisko natury, aby z niej czerpać siłę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>